Неделно Кино: BMW M5 Разузданиот – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Неделно Кино: BMW M5 Разузданиот

Неодамна освежениот BMW M5 со неговите 560 коњски сили и 680 Nm е вистински ѕвер кој не може лесно да биде скротен и затворен во кафез.

Ова ни го прикажува новото рекламно видео од BimmerToday, направено во стил на филмовите на Тарантино, каде спортската лимузина ја имитира улогата на Џанго во светот на автомобилите. Моделот е фејслифтираниот M5 опремен со пакетот Competition, кој опфаќа поцврста и пониска суспензија за подобри перформанси на тркачките патеки.

Погледнете го видеото и уживајте во р’жењето на неговиот V8 агрегат!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.