Полицијата во Дубаи доби и Bugatti Veyron! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Полицијата во Дубаи доби и Bugatti Veyron!

Доколку Холивуд реши некогаш да сними сцени со полициска бркотница во Дубаи, тоа ќе биде најгледаниот филм на сите времиња!

Веќе знаеме дека полициските сили во малиот Емират веќе имаат McLaren MP4-12C, Lamborghini Aventador, Ferrari FF, Aston Martin One-77 и уште неколку ултра-луксузни автомобили – но тие сега го додадоа и најбрзиот автомобил во светот во својата „ергела“.

Да, се работи токму за ултра-скапиот и ултра-брзиот Bugatti Veyron. Погледнете!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.