Полицијата во Дубаи додаде McLaren MP4-12C во својот возен парк! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Полицијата во Дубаи додаде McLaren MP4-12C во својот возен парк!

Полицијата на Дубаи може да се пофали со неколку навистина импресивни возила – а неодамна во возниот парк го додадоа и McLaren MP4-12C!

Мора да е пријатно да се биде припадник на полициските сили на Дубаи. Полицајците од богатиот Арапски Емират веќе имаат Ferrari FF, Lamborghini Aventador, Aston Martin One-77 и уште неколку навистина скапи автомобили во својата ергела, на која неодамна го додадоа и супер-брзиот McLaren MP4-12C.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.