Утринска Гимнастика: Подготовки за новата сезона на Formula Drift – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Подготовки за новата сезона на Formula Drift

Професионалниот возач Рајан Трк го започна тестирањето на новите измени на неговиот тркачки автомобил на прекрасен кривулест пат со благи свиоци во Орегон.

Ова се дел од неговите подготовки за новата сезона од Formula Drift во која ќе настапи со истиот Scion FR-S, кој го возеше и минатата сезона, погонуван од 2JZ агрегат, но засилен на 830 кс. Тој во видеото се прилагодува на новите измени на автомобилот, а потоа неговиот колега Роб Примо му се придружува за дрифт во тандем.

Опуштете се и зголемете ја јачината на звукот!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.