Утринска Гимнастика: Дрифт низ дивината! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Дрифт низ дивината!

Ryan Tuerck објави видео во кое ги прикажува неговите способности по тесен и кривулест пат низ длабоката шума, додека го вози неговиот специјално подговен Nissan 240SX.

Ryan Tuerck е Американски професионален дрифтер, кој моментално се натпреварува во Американското Formula Drift првенство, a во 2008-ма беше прогласен за возач на годината во споменатиот шампионат. Во овој случај, тој ни прикажува малку поинакво дрифт искуство од видеата на Кен Блок, кои секогаш се случуваат во цивилизација.

Погледнете го петминутното видео и уживајте во звукот на чкрипењето гуми низ темната шума!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.