Sergio – Pininfarina најавува нов концепт за Женева – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Sergio – Pininfarina најавува нов концепт за Женева

Секако ќе се согласите со нас дека Sergio Pininfarina остави зад себе голем број ремек дела, а со новиот концепт на Pininfarina S.p.A кој ќе биде претставен во негова чест, можеме да бидеме сигурни дека неговиот дух сеуште живее во неговата компанија.

Новиот концепт, ќе биде претставен на саемот во Женева овој Мај, а како што напоменавме неговото име е “Sergio” во чест на големиот автомобилски дизајнер – Sergio Pininfarina.

Италијанската дизајнерска куќа не почести само со една фотографија, но иако не можеме да видиме за каков автомобил се работи, од Pininfarina ветуваат ремек дело во чест на Sergio.Во своите најлуди соништа Димитар вози Ford Fiesta ST, а во реалноста ја обожава својата "нормална" Fiesta. Среќен што е дел од CARclub.