Утринска Гимнастика: Трет дел од дрифт битката помеѓу автомобил и мотор! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Трет дел од дрифт битката помеѓу автомобил и мотор!

Monster Energy го претстави третиот дел, по измината цела една година од објавувањето на втората епизода од легендарната дрифт битка помеѓу две и четири тркала.

Во најновото видео, моторџиите се во обид за бегство со два спортски моторцикли Triump Daytona засилени со турбополначи на 204 кс, додека полицискиот офицер го спроведува законот позади воланот на X2R баги погонувано од LS V8 агрегат од Corvette, засилен со компресор на 850 кс.

Погледнете ја оваа возбудлива брканица!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.