Вечерно Кино: KIA Pro Ceed GT! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Вечерно Кино: KIA Pro Ceed GT!

Корејскиот гигант се подготвува за лансирањето на спортската верзија на Pro Ceed, која ќе ја носи ознаката GT!

Веќе добро знаеме дека KIA ProCeed GT ќе носи 1.6 литарски GDI турбо-бензински мотор со 204 коњски сили,  благодарение на кој ќе забрзува до 100 километри на час за 7.9 секунди! Сериското производство треба да започне во секој момент, а во Македонија го очекуваме овој спортист наскоро!

Според најавите, спортската верзија ќе се нуди во изведба со три врати, односно Pro_Cee’d GT, но и со пет врати, како врвна спортска верзија на Cee’d. Покрај тоа, постојат гласини за можна кабриолет верзија на овој модел.

Уживајте во во видеото!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.