CARclub на 51-то издание на Белградскиот саем за автомобили! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

CARclub на 51-то издание на Белградскиот саем за автомобили!

Изминатиов викенд го посетивме овогодишното издание на саемот за автомобили во Белград, кој беше отворен од 22ри до 31ви Март 2013.

На саемот беа изложени повеќе примероци кои можеме да ги видиме по нашите улици, но имаше и новитети што сеуште не се пристигнати кај нас, а како главни ѕвезди беа истакнати импресивните супер-автомобили Mercedes SLS AMG BLack Series и McLaren MP4-12C Spider. Покрај новите модели, тука имаше изложено и автомобилски делови, опрема, моторцикли, тјунинг клубови, кампери и тркачки возила. Сепак, најзаслужни за одличната атмосфера беа прекрасните хостеси кои го разубавуваа секој автомобил покрај кој стоеја.

Ние одбравме неколку фотографии за да ви ја пренесеме атмосферата! Уживајте!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.