Утринска гимнастика: Audi R8 V10 Plus има многу да покаже! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска гимнастика: Audi R8 V10 Plus има многу да покаже!

Audi R8 V10 Plus може да се пофали со врескачки мотор кој нуди 542 коњски сили. Во ред, може да се пофали и со многу друго, но во ова видео главната улога ја има токму моторот!

Според Kristian Dean, еден од одговорните за маркетинг на Audi во Обединетото Кралство, ова видео им овозможува на автомобилските ентузијасти да слушнат како Audi R8 V10 Plus звучи кога ќе се стигне до црвената линија. Уживајте во краткото видео – сигурни сме дека ќе ви донесе насмевка на лицето!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.