Fiat 500 by G-Tech – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Fiat 500 by G-Tech

Германската тјунерска фирма, G-Tech успеа од воглавно здодевното “фиќо” да направи одличен спортист!

Кога зборуваме за Fiat 500, зборуваме за еден одличен и модерен мал градски автомобил, но сега G-Tech се погрижи поинаку да гледаме на него.

Уште веднаш се гледа надворешниот изглед кој е сега апсолутно агресивен во споредба со стандардната верзија на Fiat 500, а светло сината боја само го надополнува спортскиот изглед. Надворешните измени се однесуваат на предниот браник, страничните прагови, а измените продолжуваат и назад со новиот заден дифузор.

Сепак ваквиот, спортски изглед мора да биде оправдан од нешто многу поважно – моторот! Па така, 1.4 литарскиот turbocharged мотор го доби целосното внимание! Сега овој мотор има моќност од 221 КС или 335 КС. Импресивно за градски автомобил!Во своите најлуди соништа Димитар вози Ford Fiesta ST, а во реалноста ја обожава својата "нормална" Fiesta. Среќен што е дел од CARclub.