Kelleners Sport BMW M5 KS5-S – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Kelleners Sport BMW M5 KS5-S

И Германците од Kelleners Sport направија стајлинг пакет за еден од најпосакуваните модели на BMW – M5!

Аеро боди китот кој го спреми Kellener содржи повеќе елементи од карбонски влакна. Такви се предниот спојлер, поклопците на ретровизорите, адниот спојлер и задниот дифузер. Понатаму мат црните бандажи, страничните прагови и новиот издувен систем го заокружуваат пакетот на Kelleners Sport.Во своите најлуди соништа Димитар вози Ford Fiesta ST, а во реалноста ја обожава својата "нормална" Fiesta. Среќен што е дел од CARclub.