Skoda Yeti Etape Concept by BT Design – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Skoda Yeti Etape Concept by BT Design

На саемот во Leipzig, BT Design го претставија својот најнов проект – Etape Concept или појасно Yeti Pick-up!

BT Design е дел од Benet Automotive, фирма која блиску соработува со Skoda. Yeti освен што доби изглед на пикап, доби и нов широк боди кит како и поголеми бандажи со кои се заокружува спортскиот изглед. Целта на BT Design со овој концепт е всушност да се покаже дека кај Yeti постојат неограничени можности за модификации.Во своите најлуди соништа Димитар вози Ford Fiesta ST, а во реалноста ја обожава својата "нормална" Fiesta. Среќен што е дел од CARclub.