Нови цени на горивата – поефтинeа бензинот и дизелот! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Нови цени на горивата – поефтинeа бензинот и дизелот!

Според Регулаторната Комисија за Енергетика, горивата од денес имаат нови цени!

Согласно методологијата за пресметка на малопродажните цени на горивата, ЕУРОСУПЕР-95 ќе се продава по цена од 81.50 денари за литар, ЕУРОСУПЕР-98 по цена од 83.50 денари за литар, додека цената на дизелот од вечерва на полноќ ќе изнесува 70.50 денари за литар гориво.

Повторна пресметка на цените на горивата можеме да очекуваме за 14 дена.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.