Manhart Racing MH5 S-Biturbo – базирано на BMW M5 – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Manhart Racing MH5 S-Biturbo – базирано на BMW M5

Базиран на BMW M5, овој “почетен” тјунинг пакет му овојзможува на Тwin-Тurbo, 4.4-литарскиот V8 мотор да произведе 633 коњски сили и 780 Nm вртежен момент, односно добива дополнителни 73 коњски сили и 100 Nm.

Понатаму, компанијата ќе претстави уште посилни верзии со 670 коњски сили и 735 коњски сили. Manhart вели дека овие модели ќе имаат модификации на нивните турбополначи и издувниот систем.

Покрај измените под поклопецот на моторот, во понудата ќе има прилагодлива суспензија која ја намалува висината на возење за 35 милиметри напред, 30 милиметри позади, и уникатни алуминиумски бандажи со големина од 20-инчи напред и 21-инч позади. Почна тјунирањето на новиот M5, сега имаме причина да славиме!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.