BMW M3 стелт кабриолет by ATT-TEC – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

BMW M3 стелт кабриолет by ATT-TEC

Доколку сакате BMW M3 кабрио со прикриен изглед, Auto Technik Tuning го има вистинското решение.

За да ги подобри преформансите на M3, Германскиот тјунер го искористил компресорот на G-Power, кој заедно со нов издувен систем ја зголемува силата на V8 моторот на 520 коњски сили.

Надоградбите на подвозјето опфаќаат нова KW суспензија и нов сет лесни алуминиумски АDV.1 бандажи, обвиени во Vredestein Ultrac Sessanta гуми со големина 245/30R20 напред и 295/20R20 на задната оска.

Ексериерот е двобоен со црна мат и карбонска фолија. Комплетниот пакет вклучувајќи ја инсталацијата на деловите чини €26,573. Само ви фали M3 кабриолет!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.