Volvo ќе нуди воздушни перници за пешаците! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Volvo ќе нуди воздушни перници за пешаците!

Безбедноста на возилата е еден од најважните фактори при купувањето на автомобилот – но колку нашите возила се подготвени да ги заштитат пешаците?

Системот на Volvo кој ќе се вградува во новиот V40 ќе нуди дополнителна заштита за пешаците во форма на една голема воздушна перница која се крие под хаубата. При удар хаубата се поткрева нагоре и воздушната перница е подготвена да ги заштити пешаците. Во секој случај, интересна технологија која сигурно ќе спасува животи!

Погледнете како тоа изгледа:Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.