Subaru BRZ GT300 – Премиера на тркачките патеки! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Subaru BRZ GT300 – Премиера на тркачките патеки!

Веќе ја видовме премиерата на Subaru BRZ, но денес ќе го видиме премиерно GT300 моделот, кој ќе се бори во истоимената класа.

Моќноста на моторите во оваа класа е ограничена на 300 коњски сили. Скоро сме сигурни дека ова значи дека Subaru ќе оди со своето искуство со турбополначи, и дека BRZ GT300 ќе има верзија на дволитарскиот боксер мотор надополнет со турбополнач.

Но да не зборуваме многу – пуштете го видеото, засилете ги звучниците и уживајте!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.