Lord Vader, your transport has arrived. Го претставуваме NISSAN JUKE R! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Lord Vader, your transport has arrived. Го претставуваме NISSAN JUKE R!

Понекогаш налудничавите експерименти знаат навистина да не израдуваат. Што мислите за Nissan Juke со механика од моќниот GTR? Интересно, нели?

Долго време го следевме развојот на Nissan Juke R, и конечно е пред нас. Да се нарече дизајнот на Juke специфичен е потценување на неговата уникатност, но за механиката на GTR можеме да зборуваме само со суперлативи. Така е и сега – опремен со 3.8 литарскиот би-турбо мотор од GTR, Juke може да се пофали со погон на сите четири тркала, 480 коњски сили и перформанси кои сеуште не се познати. Задните седишта се извадени, и ставен е заштитен кафез, а од надвор се направени многу визуелни измени кои ви даваат на знаење дека ова не е обичен Juke.

Интересно е да се напомене дека ќе бидат направени два примерока од овој чуден хибрид, и тоа еден со волан од левата, а друг со волан од десната страна.

Но во меѓувреме, уживајте во видеата и во галеријата!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.