Opel Astra OPC – Повторно помоќна од конкуренцијата! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Opel Astra OPC – Повторно помоќна од конкуренцијата!

Промовирана пред неколку дена, Opel Astra OPC најавува одлични перформанси – а за тоа е ќе биде задолжен турбо моторот со 280 коњски сили!

Како и претходната генерација, и оваа ќе има повеќе коњски сили од конкуренцијата. 2-литарскиот турбо мотор ќе испорачува импресивни 280 коњски сили! Сеуште немаме конкретни детали околу перформансите, но сигурни сме дека тие ќе бидат импресивни.

Дизајнот е агресивен и спортски, a додатоците како Brembo кочниците, напредниот спортски FlexRide систем и механичиот преден диференцијал со ограничено пролизгување најавуваат импресивни перформанси и максимална способност на патот. Со нетрпение ја очекуваме!

Доколку сакате, можете да ни се придружите во дискусијата за Opel Astra OPC на нашиот форум.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.