zagato – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ: ,

ПРЕМИЕРА: Alfa Romeo Giulia SWB Zagato е специјално, славеничко купе!

Giulia SWB Zagato е базирана врз Giulia Quadrifoglio GTAm, но каросеријата е темелно преработена за да се добие...

Alfa Romeo ја најавува Giulia SWB Zagato, пристигнува следната година!

Alfa Romeo и мајсторите од Zagato ја најавуваат Giulia SWB Zagato!

Aston Martin го откри финалниот дизајн на новиот DBS GT Zagato

Британскиот бренд објави како ќе изгледа екстериерот на претстојниот DBS GT Zagato во серија...

Aston Martin нè изненади со новиот Vanquish Zagato Concept

Британскиот производител на луксузни автомобили и италијанските дизајнери ја обновија...