ssc – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ:

SSC Tuatara добива нови Striker и Aggressor варијанти кои имаат до 2200 кс

Гамата на SSC Tuatara се зголемува со претставувањето на новите Striker и Aggressor варијанти.

SSC Tuatara го повтори обидот за рекорд и постигна 455.2 км/ч

Компанијата SSC го повтори обидот за рекорд, при што не успеа да ја постигне истата бројка, но...

Официјално: SSC Tuatara е најбрзото возило во светот – постигна 532.93 километри на час!

Kомпанијата Shelby SuperCars (SSC) со својот модел Tuatara постави нов рекорд за најбрзо сериско возило во...