РКЕ: Бензините поевтинуваат, дизелот поскапува – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

РКЕ: Бензините поевтинуваат, дизелот поскапува

Нова рекалкулација на цените на горивата – бензините поевтинуваат по 1.50 денари, но дизелот поскапува за половина денар.

Малопродажните цени на горивата се зголемуваат во просек за 0.09%.

Цените на ЕУРОСУПЕР-95 и ЕУРОСУПЕР-98 се намалуваат за 1.50 денари, па еден литар 95-октански бензин од вечерва ќе чини 110 денари, додека еден литар 98-октански бензин ќе чини 112 денари.

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ горивото се зголемува за 0.50 денари и од вечерва на полноќ еден литар дизел ќе чини 110 денари.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.