Горивата поскапуваат по денар и половина – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Горивата поскапуваат по денар и половина

Бензините и дизелот вечерва ќе поскапат – и тоа по денар и половина.

Во согласност со методологијата која се користи за пресметка на цените на горивата, од вечерва на полноќ цените на ЕУРОСУПЕР-95, ЕУРОСУПЕР-98 и ЕУРОДИЗЕЛ горивата ќе се зголемат за по 1.50 денари.

95-октанскиот бензин ќе чини 84.00 денари, додека 98-октанскиот бензин ќе чини 86.00 денари. Дизелот ќе чини 75.50 денари.

Новите цени стапуваат на сила вечерва на полноќ.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.