Утринска Гимнастика: Зевс и Хера го одобруваат BMW iX! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Зевс и Хера го одобруваат BMW iX!

Маркетинг тимот на BMW го објави новото хумористично рекламно видео кое ќе го прикаже на овогодишниот Superbowl натпревар.

Во видеото главни актери се Арнолд Шварценегер во улогата на Зевс, како и Селма Хајек во улогата на неговата жена Хера. Приказната започнува со одлуката на Зевс да се пензионира од извршувањето на боговските должности на планината Олимп и да живее релаксиран живот во Американско предградие.

Што се случува понатаму, можете да погледнете во видеото подолу. Уживајте!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.