Во салонот на Kia е изложен Sportage Black Edition – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Во салонот на Kia е изложен Sportage Black Edition

Забележливата Black Edition изведба на популарниот Sportage доаѓа со црни детали кои му даваат несекојдневно агресивен лик.

Иако во суштина се работи за пакет дополнителна опрема, сепак Sportage Black Edition изгледа навистина различно. Black Edition пакетот значи маска во црна боја, нов заден дифузер, црни тркала, затемнети Kia лого и моделски ознаки, но и LED предни светла и уште некои додатоци.

Кабината добива 8-инчен мултимедијален уред со Android Auto и Apple Carplay поврзување, автоматски клима-уред, но и систем за следење на коловозната лента, систем за асистенција при спуштање на надолнини, автоматски светла, камери и сензори..

Kia Sportage Black Edition доаѓа само со 1.6-литарскиот GDi бензинец со 132 коњски сили, кој се комбинира со погон на предните тркала и мануелен менувач, а достапни се две бои – Black Pearl или Lunar Silver. Специјалната, акциска цена за оваа изведба е 19.950 Евра. За повеќе информации, посетете ја официјалната веб-страница, или пак салонот на Kia.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.