Започнува изборот на Златно Тркало за 2021 – ова е широката листа на кандидати. – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Започнува изборот на Златно Тркало за 2021 – ова е широката листа на кандидати.

По успешното прво издание на Националниот Избор за Најпосакуван Автомобил, започнуваме со вториот циклус – и ова е првата, поширока листа на автомобили-кандидати.

Иако годинава беше навистина турбулентна, сепак Националниот Избор за Најпосакуван Автомобил се докажа како нов, свеж и одржлив начин да ги откриеме желбите на нашите читатели. Токму затоа, со нашите колеги започнуваме втор циклус за избор за Најпосакуван Автомобил во Македонија.

Ова е широката листа на автомобили кои ги исполнуваат условите за учество. Во согласност со динамиката, од оваа листа ќе произлезе прочистена листа и кандидатите ќе бидат распоредени во соодветните категории. Сега за сега, еве ја листата, а наскоро очекувајте уште повеќе детали и информации.

Audi

 • Q3 Sportback

BMW

 • Серија 2 Gran Coupe
 • Серија 4
 • X6

Citroen

 • C4

Dacia

 • Sandero
 • Logan

Fiat

 • Tipo Cross

Ford

 • Puma
 • Kuga

Honda

 • Jazz

Hyundai

 • i10
 • Venue

Jaguar

 • F-Type

Jeep

 • Compass 4xe

Land Rover

 • Defender
 • Discovery Sport

Mercedes-Benz

 • GLA
 • E-Kласа
 • GLB
 • GLE/GLE Coupe
 • GLS
 • S-Kласа

MINI

 • Cooper SE

Nissan

 • Juke

Peugeot

 • e-208
 • 2008

Porsche

 • Taycan

Renault

 • Clio
 • Captur

Seat

 • Leon

Skoda

 • Octavia

Toyota

 • Yaris Hybrid

Volkswagen

 • Golf

Volvo

 • XC40 Plug-in Hybrid

DFSK

 • Glory F5
 • Seres 3

HAVAL

 • H6

DR Auto

 • Dr 6

Mahindra

 • Kuv 100


Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.