Вечерно Кино: Новата испорака во М градот на BMW – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Вечерно Кино: Новата испорака во М градот на BMW

Спортската М дивизија на Германскиот бренд објави ново промотивно видео во кое прикажува како би изгледал животот во замислениот град, каде се возат само автомобили од нивната гама.

Во видеото гостуваат неколку популарни јутубери, а приказната започнува со будењето на главниот протагонист од нотификацијата за пристигнувањето на новата пратка.

Иако целата приказна и средина е само фикција, навистина интересно изгледа да се види како сите возила на улиците се спортски изведби на модели од еден производител.

Погледнете го видеото и уживајте!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.