Ooh La la, среќен е денот кога ќе го здогледате новиот Citroën C4! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Ooh La la, среќен е денот кога ќе го здогледате новиот Citroën C4!

Како што веќе знаеме од официјалната промоција, новиот Citroën C4 ќе биде достапен со бензински или дизел мотори, но и како целосно-електрично возило – а францускиот производител со видеа ни го приближува новиот хечбек!

Напредните технологии, францускиот дизајн и врвниот конфор се моќните атрибути со кои Citroën ќе ги привлекува купувачите кон новиот C4. Авангардниот хечбек има навистина многу да понуди – и токму тие атрибути Citroën ги нагласува во новите промотивни видеа за C4. Во првото видео го гледаме среќниот ден кога минувачите за прв пат го гледаат новиот C4, а на второто гледаме како семејната љубов кон автомобилите се пренесува од една генерација во друга. Уживајте!

 Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.