full screen background image
Search

Вечерно Кино: 300+ на германскиот аутобан со Audi RS Q8!

Големиот мега-SUV на Audi може да се пофали со импресивни перформанси – но како изгледа тоа во вистинскиот свет?

Како што веќе знаеме, Audi RS Q8 користи 4-литарски твин-турбо V8 кој испорачува 600 коњски сили и 800 Nm вртежен момент, кои пак на големиот мега-SUV му овозможуваат да постигне 100 километри на час за 3.8 секунди и да достигне максимални 305 километри на час. Но како изгледа тоа во вистинскиот свет?

Еве, вака…Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.