Утринска Гимнастика: Застрашувачкото забрзување на новиот Audi RS 6! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Застрашувачкото забрзување на новиот Audi RS 6!

Погледнете како монструозниот мега-караван на Audi Sport ја постигнува својата максимална брзина на германскиот аутобан.

Моќниот Audi RS 6 располага со 4-литарски твин-турбо V8 кој испорачува 600 коњски сили и 800 Nm вртежен момент. Сета таа моќ се испорачува кон сите „ќошеви“ преку quattro погонот на сите четири тркала, а перформансите… Погледнете.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.