Тјунерите од ABT го засилија Volkswagen Touareg на 500 коњски сили и 970 Nm вртежен момент! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Тјунерите од ABT го засилија Volkswagen Touareg на 500 коњски сили и 970 Nm вртежен момент!

4-литарскиот TDI турбодизел кој се вградува во Touareg веќе испорачува 422 коњски сили и 900 Nm вртежен момент – но секогаш може повеќе, нели?

Големиот германски SUV веќе има повеќе од доволно сила – 4-литарскиот TDI турбодизел веќе испорачува одлични 422 коњски сили и 900 Nm вртежен момент – но зошто да не бидат тие бројки уште поголеми? Како звучат 500 коњски сили и 970 (ах, зошто не 1000?) Nm вртежен момент?

Секако, модификациите од ABT не завршуваат таму – па можете да нарачате големи, 22-инчни тркала, нова суспензија која го приближува Touareg до подлогата за цели 38 милиметри напред и 30 милиметри позади, како и многу, многу можности за персонализација на ентериерот – можете да добиете делови обвиени во алкантара, детали од карбон, итн.

Како ви изгледа?Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.