Вечерно Кино: Кен Блок го „откорна асфалтот“ од патот на планината Тианмен – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Вечерно Кино: Кен Блок го „откорна асфалтот“ од патот на планината Тианмен

Кен блок со неговиот камионет со 914 коњски сили го изведе најагресивното искачување до сега на планинскиот пат кон портата на рајот.

Завиткан како голем змеј околу планината, патот на планината Тианмен е составен од 99 свиоци зад кои се наоѓаат длабоки бездни, правејќи го најспектакуларен и најопасен пат во Кина. Сепак оваа опасност јави огромен предизвик кај непогрешливиот Кен Блок да направи Џимкана искачување по него. Секако, за тоа имаше одличен инструмент – возилото Ford Hoonitruck, кое е погонувано од твин-турбо V6 EcoBoost агрегат, засилен на дури 914 кс.

Погледнете го видеото и уживајте!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.