Утринска Гимнастика: Lamborghini и Kamaz направија неред на фестивалот Goodwood – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Lamborghini и Kamaz направија неред на фестивалот Goodwood

Овогодинешниот фестивал на брзината – Goodwoood започна вчера. А веднаш на почетокот почна и ривалството помеѓу двајца врвни дрифтери со нивните луди машини.

Во комичното видео, лудиот Мајк и Едуард Николаев се натпреваруваат кој ќе биде првиот што ќе пристигне на балот со кој се означува почетокот на фестивалот. Првиот учествува со специјално подготвен Lamborghini Huracan, додека другиот има навистина необично возило за дрифт – камион! Секако, со цел видеото да биде уште поинтересно тука се вклучени и дополнителни атракции.

Погледнете ја лудата бркотница и уживајте!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.