ВИДЕО: Еве зошто не се доволни само две зимски гуми! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ВИДЕО: Еве зошто не се доволни само две зимски гуми!

Од многумина сме слушнале – имам само две зимски гуми, доста се. Но не се – и еве едно одлично видео кое објаснува зошто.

Ние сме од оние кои веруваат во придобивките на зимските пневматици – но секако, доколку тие се користат правилно. Сигурно и вам некој ви кажал – „не ми требаат мене четири зимски гуми, доста ми се две.“ Тоа е многу, многу, многу погрешно, и еве едно видео кое одлично демонстрира што се случува кога ќе ставиме само две зимски гуми на нашето возило.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.