Стартува Active Drive кампањата за Peugeot 208, 308 и 2008! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Стартува Active Drive кампањата за Peugeot 208, 308 и 2008!

Со новата Peugeot Active Drive кампања, нашите пријатели од Еуроимпекс ги нудат Peugeot 208, 308 како и 2008 по специјални цени!


Peugeot 208, 308 и 2008 со Active ниво на опременост, врвна технологија и безбедносни системи од најновата генерација.

  • Peugeot 208 уште на прв поглед освојува со својот стил, избор на свежи бои на екстериерот и најсовремена иновативна технологија, потполно се издвојува од останатите во сегментот. Прочитајте го нашиот тест на Peugeot 208.
  • Peugeot 308 креиран по најновите стандарди каде ентериерот на возилото, PEUGEOT i-Cockpit, е одлика на гамата. PEUGEOT i-Cockpit се фокусира на возењето кое ве става во целосна контрола, овозможувајќи поголемо држење на патот. Прочитајте го нашиот тест на Peugeot 308.
  • Во компактниот SUV сегмент, PEUGEOT 2008 се издвојува од толпата со неговиот примамлив самодоверлив дизајн, неговата вистинска моќност и карактер кој го прави робустен и софистициран. Прочитајте го нашиот тест на Peugeot 2008.

За повеќе информации обратете се во продажно-сервисната мрежа на Peugeot или на официјалната веб страница, и закажете тест возење.

Извор: PR PeugeotАлфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.