Утринска Гимнастика: Ferrari 488 Pista! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Ferrari 488 Pista!

Ferrari ги објави официјалните видеа за најновиот модел кој ја носи ознаката 488 Pista – и ова е можеби најдобриот начин да се започне работната недела.

Колку за потсетување – 488 Pista ќе се произведе во ограничени бројки, а моќниот супер-автомобил има импресивни перформанси. Благодарение на 711 коњски сили и 770 Nm вртежен момент 488 Pista забрзува „до стотка“ за само 2.85 секунди, а максималната брзина е повисока од 340 километри на час.

Но да не должиме многу – уживајте!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.