Со новата понуда на SUV гамата на Peugeot, бидете далеку пред сите! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Со новата понуда на SUV гамата на Peugeot, бидете далеку пред сите!

Во изминатите неколку месеци, Peugeot со гордост ја претставуваше новата SUV гама, сочинета од Peugeot 2008, 3008 и 5008 – а целата SUV гама на францускиот производител е достапна и во Македонија!


„Далеку пред сите“ е слоганот кој во целост ја опишува SUV гамата на Peugeot пред очите на потенцијалните клиенти. Создадена за целосно уживање, трајни авантури и нови хоризонти, Peugeot ја понудува SUV гамата со 5 години гаранција и 5 години гратис редовно одржување. Примамливо зар не?

Возила се креирани со посебно внимание посветено дури и на најситниот детаљ и ги освојуваат и најпребирливите. SUV гамата на Peugeot, се одликува со комплетно нова технологија, највисоко ниво на безбедност, моќни и ефикасни мотори и посебен акцент врз креациите фокусирани на внатрешниот дизајн, кои зад управувачот, побудуваат чувство на влез во целосно нова димензија.

Почувствувајте го и вие со закажување на бесплатно тест возење на следниов линк: http://www.peugeot.com.mk/vozila/test-vozenje

Извор: PR PeugeotАлфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.