Ова се финалистите за Автомобил на Годината во Македонија – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Ова се финалистите за Автомобил на Годината во Македонија

Жирито кое го одбира Автомобилот на Годината во Македонија ја објави листата на автомобили кои влегоа во потесниот избор за титулата.

Во согласност со условите за учество во изборот за Автомобил на Годината во Македонија, жирито ги избра возилата кои ќе се натпреваруваат.

Ова се финалистите:

Оваа година ќе биде избран и SUV на годината, а доколку SUV биде избран за Автомобил на Годината, тогаш нема да има засебна награда за SUV. Во согласност со досегашната динамика, победникот очекуваме да го дознаеме во Февруари следната година.

 Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.