Утринска Гимнастика: Видео-деби на новиот Aston Martin Vantage – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Видео-деби на новиот Aston Martin Vantage

Aston Martin пред само ден-два го претстави новиот Vantage, а утрото го започнуваме токму со новиот британски супер-спортски автомобил со германско V8 срце!

Како што веќе пишувавме – новиот Aston Martin Vantage носи V8 срце од Mercedes-AMG кое чука во ритамот на 510 коњски сили, и благодарение на кое забрзува до 100 километри на час за само 3.5 секунди!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.