BMW продолжува да го најавува новиот М5! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

BMW продолжува да го најавува новиот М5!

Со кратко видео од само неколку секунди, баварскиот производител продолжува да го најавува својот нов супер-седан!

Новиот супер-седан на BMW ќе биде претставен за помалку од една седмица – и веќе знаеме дека ќе располага со околу 600 коњски сили и преку 700 Nm вртежен момент. По неговата премиера на 21-ви овој месец, неговото официјално деби е закажано за Саемот на Автомобили во Франкфурт.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.