Утринска Гимнастика: Ken Block и новиот Ford GT на Le Mans! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Ken Block и новиот Ford GT на Le Mans!

Ford GT има огромна историја поврзана со Le Mans – па како поинаку да се прослави оваа легендарна врска?

Пред почетокот на овогодинешниот Le Mans, ултра-популарниот Ken Block имаше можност да го повози новиот Ford GT околу легендарниот Circuit de la Sarthe каде и се одржува трката. За жал, тој не можеше вистински да го испроба новиот GT – но сепак, кој би пропуштил ваква можност?Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.