Ford најавува KugAкција за новата Kuga! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Ford најавува KugAкција за новата Kuga!

Ми-Да Гранд Моторс започна продажна акција за атрактивната и неодамна-освежена Ford Kuga!

Според она што ни го кажуваат нашите пријатели од Ford, новата Kuga е достапна веднаш, во повеќе нивоа на опрема и тоа со привлечни акциски цени. Понудата започнува со Ford Kuga опремена со 2-литарскиот TDCi турбодизел кој испорачува 150 коњски сили, погон на предните тркала и Trend ниво на опрема за 22.990 Евра. Доколку сакате Kuga со погон на четири тркала, тука е Kuga 2.0 TDCi Titanium во црна боја за 29.490 евра.

Секако, можете да дознаете повеќе на веб-страницата на Ford и доколку сте заинтересирани ви препорачуваме да си закажете тест возење!

Извор: PR Ford

 Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.