full screen background image
Search

Новата Alfa Romeo Giulia пристигна во Скопје!

Новата Giulia – седанот со кој Alfa Romeo сака да се врати на глобалната мапа – пристигна во Македонија!

Alfa Romeo има посебно место во срцето на секој вљубеник во автомобилите. Италијанскиот дизајн и немирниот карактер едноставно ги привлекуваат авто-ентузијастите, а новата Giulia може да го понуди тоа, но и многу, многу повеќе.

alfa-romeo-giulia-skopje-interior

Понудата на мотори вклучува неколку турбо-бензинци и турбодизели. Турбодизелите се со зафатнина од 2.2 литри и се нудат во варијанта од 150, 180 или 210 коњски сили, додека турбо-бензинците се со зафатнина од 2 литри и нудат меѓу 200 и 280 коњски сили кај Veloce изведбата.

alfa-romeo-giulia-skopje-rear

Секако, на врвот на понудата е Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio која благодарение на 2.9-литарскиот твин-турбо V6 има на располагање 510 коњски сили. Токму Giulia Quadrifoglio неодамна постави рекорд на Nurburgring! Цените за Alfa Romeo Giulia во Македонија започнуваат од 39.000 евра за верзија со 2.2-литарскиот турбодизел со 150 коњски сили. Giulia Quadrifoglio чини 90.000 евра.

alfa-romeo-giulia-skopje-side

Се надеваме дека наскоро ќе имаме можност уште подобро да ја запознаеме Giulia, а во меѓувреме ве оставаме со овие неколку фотографии од изложените модели во салонот на Alfa Romeo во Скопје!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.