full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Forever Drift со Vaughn Gittin Jr. и Ford Mustang RTR!

Зад воланот е Vaughn Gittin Jr, автомобилот е Ford Mustang RTR нагоден за дрифт а локацијата е F1 тркачката патека Circuit de Barcelona-Catalunya. Доволно?

Добро го познаваме Vaughn Gittin Jr. – самоукиот професионален возач од Америка се натпреварува во Formula D. Неговиот „службен“ автомобил е Ford Mustang RTR кој тежи 1270 килограми и носи 7.1-литарски Ford Performance V8 мотор доработен од Roush Yates кој „се врти“ до 9000 вртежи во минута, испорачува повеќе од 900 коњски сили кон задните тркала.

Добра службена кола, нели?

1Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.