full screen background image
Search

Прекрасен син BMW M2 Coupé пристигна во Скопје!

Малото сино купе со потекло од M-дивизијата на BMW под поклопецот крие 3-литарски турбо-бензинец со шест цилиндри кој испорачува 370 коњски сили!

BMW M2 е најновиот модел на M-дивизијата на баварскиот производител, и многумина го сметаат за вистинскиот наследник на првиот E30 M3. Под поклопецот се крие линиски шест-цилиндерски турбо-бензинец кој испорачува 370 Nm и (со overboost) 500 Nm вртежен момент. Тие бројки му овозможуваат на баварското купе да забрза до 100 километри на час за само 4.5 секунди и да постигне максимални (електронски ограничени) 250 километри на час.

Погледнете го синиот BMW M2 – изгледа одлично, и ние се надеваме дека почесто ќе го гледаме на нашите улици!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.