Утринска Гимнастика: Pennzoil и Jeep Wrangler во Off Road пустинска авантура! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Pennzoil и Jeep Wrangler во Off Road пустинска авантура!

Производителот на моторни масла Pennzoil продолжува со одличните реклами, овој пат со Jeep Wrangler и Рис Милен во главните улоги.

Pennzoil се пренасочува од тркачките патеки од претходното Joyride Circuit видео на пустинските песоци во новиот видео запис насловен Joyride Baja. Професионалниот возач Rhys Millen е повторно позади воланот, но Ferrari 488 GTB го заменува со 2016 Jeep Wrangler Unlimited Rubicon. Millen ја нагласува различната топографија која го прави теренското возење во пустината толку возбудливо.

Погледнете го видеото и уживајте!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.