full screen background image
Search

Регулаторна ги објави новите цени на горивата

Како и секој втор Понеделник, така и овој, Регулаторната Комисија за Енергетика ги објавува новите цени на горивата – и од вечерва ќе купуваме малку поефтини бензински горива!

Согласно методологијата која РКЕ ја користи за пресметка на цените, од вечерва малопродажните цени на горивата се зголемени во просек за 0,36% проценти. Тоа значи дека цените на ЕУРОСУПЕР-95 и ЕУРОСУПЕР-98 се намалени за 0,5 денари и еден литар од овие горива ќе чини 62,00 односно 64,00 денари.

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ горивото останува непроменета, и еден литар ќе чини исто како и до сега 47,00 денари.

Новите цени стапуваат на сила вечерва на полноќ и ќе важат следните две седмици.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.