full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Ken Block и новиот Ford Focus RS на Goodwood!

Талентираниот Ken Block се најде зад воланот на новиот и моќен Ford Focus RS на Goodwood Festival of Speed – погледнете како тоа изгледа и звучи!

Колку да ве потсетиме – новиот Focus RS има на располагање 345 коњски сили и 440 Nm вртежен момент и погон на сите четири тркала, а тоа ветува одлични перформанси и забава зад воланот! Уживајте!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.