Leon Cupra ST со 280 коњски сили пристигна во Скопје! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Leon Cupra ST со 280 коњски сили пристигна во Скопје!

Спортскиот караван на SEAT пристигна и во Скопје – ветува одлична комбинација на практичност и перформанси благодарение на 2-литарскиот TFSI со 280 коњски сили!

Сакате спортски перформанси и одлична практичност? Тука се малите спортски каравани кои стануваат сè попопуларни. Еден од најинтересните вакви автомобили е токму SEAT Leon ST Cupra 280 – кој ветува одлични перформанси благодарение на 2-литарскиот TFSI турбо-бензинец кој испорачува 280 коњски сили, но и надпросечна практичност благодарение на караванската форма. Токму ваков автомобил пристигна во Скопје кај импортерот на SEAT, а ние отидовме самите да го видиме овој интересен примерок!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.